Skip to main content
Twarowski & Partners | Sales Institute
 

Ta witryna stosuje pliki cookies oraz podobne technologie w celach dostosowania naszych usług do potrzeb internautów oraz optymalizacji działań marketingowych. Istnieje możliwość zmiany ustawienia plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.
Więcej możesz dowiedzieć się tutaj

Możesz pozbyć się zmartwień o sprzedaż - jeśli postąpisz zgodnie z tym prostym planem działania.

Jako dojrzały specjalista wkroczyłeś do nieznanego Ci świata sprzedaży. Nikt Ci nie mówił, że będziesz musiał sprzedawać. Mimo to próbujesz, bo trzeba. Dzwonisz, piszesz mejle, szukasz nowych klientów, chociaż wolałbyś pracować nad projektem. Masz dobry produkt, ale rozmawiając z potencjalnymi klientami, czujesz się, tak jakbyś prosił ich o pieniądze.

Chciałbyś, żeby sprzedaż była dla Ciebie miłą rozmową z obopólną korzyścią, a masz wrażenie, że ludzie, z którymi rozmawiasz, postrzegają Cię jak złodzieja ich cennego czasu. A ty nie wiesz jak radzić sobie z obiekcjami.

Próbujesz nowych technik, ale nie czujesz się z nimi naturalnie. Coś “zgrzyta”. Sam nie wiesz już w co i komu masz wierzyć. Nie chcesz tracić czasu na bzdury, bo potrzebujesz trwałych, widocznych efektów, że z dnia na dzień ta sprzedaż idzie Ci lepiej - i nie tylko widzisz, to po wynikach, ale czujesz, że tak właśnie jest.

3 najczęstsze błędy w sprzedaży

Brakuje Ci efektów, które dadzą Ci szczerą satysfakcję. Wiesz, że potrzeba Ci systematyczności, cierpliwości, ale ciągle coś Cię “trzyma”. Pracując od wielu lat z handlowcami, specjalistami, przedsiębiorcami, którzy muszą sprzedawać zauważyliśmy trzy najczęstsze błędy w sprzedaży, które trzymają ich za gardło i spowalniają naturalny rozwój umiejętności sprzedażowych.

1)Nadmiar wyboru. Dziś masz tak wiele możliwości rozwoju, dostępu do szkoleń, wiedzy, że od tego nadmiaru można dostać kręćka. Tak szeroki wachlarz możliwości prowadzi często do paraliżu. Pojawia się pytanie: od czego zacząć? W co warto inwestować? Od kogo się uczyć? W efekcie, zamiast działać, stoisz w miejscu, zadając sobie pytanie: JAK?

2)Rozproszenie uwagi. Każdy dziś walczy o Twoją uwagę: rodzina, znajomi, media. Dlatego tak trudno o dłuższe “okienko” prawdziwej produktywności. Czas, gdy możesz popracować w pełnym skupieniu, na swoich najwyższych obrotach, to jeden z najbardziej pożądanych towarów w dzisiejszym zabieganym świecie.

3)Powierzchowność. Żyjemy dziś w kulturze FOMO (fear of missing out), bojąc się, że ciągle coś nam ucieka - promocje, terminy webinarów, okazje. Ciężko cierpliwie wytrwać w swoich postanowieniach, gdy dookoła bez przerwy zasypują Cię informacje o nowych okazjach i możliwościach. Dlatego coraz częściej nie zadajesz sobie trudu “wejścia” głębiej w temat, bo ktoś inny oferuje magiczną pigułkę, która szybciej rozwiąże problem, z którym się zmagasz.

Czego naprawdę potrzeba Ci, by rozwiązać ten problem?

Andrew Carnegie, swego czasu jeden z najbogatszych ludzi na świecie powiedział: “Wiedza może stać się potęgą tylko wtedy, gdy jest zorganizowana i wyrażona w postaci zdecydowanego działania”.

To proste do bólu, ale tak jest. By pokonać te najczęstsze błędy w sprzedaży i zacząć osiągać świetne wyniki, potrzebujesz systematycznego wdrażania zdobytej wiedzy do swojej sprzedaży i prospektingu. Prostota i małe, acz regularne kroki zawsze przewyższą perfekcję, ciągłe douczanie się i skakanie z kwiatka na kwiatek.

W TPSI Sandler Training mamy model efektywnej nauki sprzedaży, który rozwijamy od dłuższego czasu. Założenie tego modelu jest proste - by stać się świetnym sprzedawcą i sprzedawać w każdych warunkach, musisz skupić się na tym, by od razu wdrażać zdobytą wiedzę w życie. W naszym modelu robisz małe kroki, dzięki którym idziesz systematycznie do przodu. W ten sposób grasz w grę, w której nie możesz przegrać. Właśnie dlatego ostateczny efekt jest łatwo przewidywalny.

W naszym modelu duży nacisk kładziemy na wdrożenie i systematyczność. Dlatego, że bez odpowiedniej dyscypliny Twój umysł skoncentruje się na tym, co najbardziej dla niego w tej chwili pociągające. Roczny program to wbrew pozorom najszybsza możliwa droga do przełamania swoich barier w sprzedaży i wejścia na wyższy poziom. Najdłuższą drogę obierają te osoby, które ciągle się uczą - czytają książki, robią kursy, chodzą na szkolenia, skaczą z kwiatka na kwiatek, ale nie potrafią odpowiednio wyważyć dużej ilości teorii, którą chłoną z odpowiednio dużą ilością praktyki.

Efekty, jakich możesz się spodziewać

Sednem rocznego modelu szkoleniowego, jakim jest Otwarta Szkoła Sprzedaży jest pełne skupienie na przełożeniu zdobywanej wiedzy w życie - rozmowę sprzedażową i prospekting. Dlatego na każdym, cotygodniowym spotkaniu w małej, kilkunastoosobowej grupie rozpracowujemy jeden ważny problem związany ze sprzedażą lub prospektingiem. To roczny proces, więc nie lecimy po “łebkach”. Jest czas na dokładne przerobienie wszystkiego, co ważne. Po roku rzetelnej pracy umiesz sprzedawać w każdych warunkach. Dzięki takiej systematycznej pracy nad nowymi umiejętnościami, gdzie praca ukierunkowana jest na wdrożenie wiedzy, wreszcie zaczniesz używać w praktyce nowo nabytych umiejętności sprzedażowych.

Dlaczego to podejście jest aż tak skuteczne?

Ten model działał, działa i będzie działał zawsze, ponieważ eliminuje najczęstsze błędy w sprzedaży. Pewność siebie bierze się z działania, dlatego, gdy wiesz, co jest ważne i trenujesz to tydzień w tydzień, zyskujesz pewność siebie, bo ta regularna praktyka pozwala Ci aktywnie kształtować Twoje umiejętności sprzedażowe.
Uczysz się sprzedaży w sposób całościowy i jednocześnie bardzo precyzyjny. Tylko taki sposób wdrożenia pozwala wywrzeć skuteczny, bo głęboki wpływ na Twoją trwałą zmianę.

Jaki jest następny krok?

Już wiesz jakie są najczęstsze błędy w sprzedaży. Wiesz, że wcale nie chodzi o prezentację oferty, czy zamykanie sprzedaży. Wiemy, że trudno Ci w to uwierzyć, że ktoś może mieć rozwiązanie Twojego problemu. Tym bardziej, jeżeli już nie jedno czytałeś, nie jedno słyszałeś i nie jedno przetestowałeś. Masz dziś tę szansę, by sprzedawać więcej. Pytanie, czy z niej skorzystasz. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej metodzie nauczania sprzedaży i programie Otwartej Szkoły Sprzedaży?

Chcesz sprawdzić jak to działa? Nie wierz nam na słowo. Po prostu zapoznaj się bliżej z możliwościami, jakie daje udział w rocznym programie. Poniżej masz trzy wypowiedzi uczestników o tym programie.

Skontaktuj się z nami >>>

Maciej Gnyszka o Otwartej Szkole Sprzedaży >>
Kinga Szczygieł o Otwartej Szkole Sprzedaży >>
Paweł Czabak o Otwartej Szkole Sprzedaży >>

Udostępnij ten artykuł::