Skip to main content
Twarowski & Partners | Sales Institute
 

Ta witryna stosuje pliki cookies oraz podobne technologie w celach dostosowania naszych usług do potrzeb internautów oraz optymalizacji działań marketingowych. Istnieje możliwość zmiany ustawienia plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.
Więcej możesz dowiedzieć się tutaj

Wiele osób, które muszą sprzedawać, żyje dziś w błędnym przekonaniu. Przekonaniu, że sukces w sprzedaży zależy od talentu i naturalnych predyspozycji. Otóż okazuje się, że coś zupełnie innego ma wpływ, na to ile sprzedajesz. A ostateczny efekt zależny jest od zupełnie czegoś innego niż wrodzony talent.

Jak nauczyć się sprzedawać?

W 1997 roku w Brytyjskim Związku Kolarskim pojawił się Dave Brailsford - nowy trener kolarzy. Nie miał łatwego startu. Związkowi groziło bankructwo. Kolarze wskutek słabych wyników spadli na 17 pozycję w rankingu. W kraju zamknięto jedyny tor o parametrach olimpijskich, na którym kolarze mogli trenować do najważniejszych zawodów. Zaledwie 11 lat nastąpiła zmiana o 180 stopni.

Brytyjscy kolarze na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobyli 8 złotych medali, 4 srebrne i 2 brązowe. Cztery lata później w Londynie, przed własną publicznością potwierdzili światową dominację, zdobywając taką samą liczbę medali.

Co to ma wspólnego z Tobą i sprzedażą?

Brailsford (trener) po objęciu swojej posady, wprowadził bardzo specyficzne zasady treningu. Rozłożył na czynniki pierwsze wszystko, co decydować może o ostatecznym sukcesie jego kolarzy podczas wyścigu. Zaczynając od sprzętu, na którym trenują, jeżdżą, jego ustawień, po kondycję fizyczną i psychiczną zawodników. Lista czynników okazała się ogromna.

Mając przed sobą ich tak wiele, podjął decyzję. Założył, że jeżeli każdy z tych parametrów uda mu się poprawić o zaledwie 1%, to w dłuższym okresie, zsumowanie takich małych wzrostów, doprowadzi do znaczącego wzrostu, a w efekcie regularnych sukcesów na kolarskich torach.

Jakie zmiany wprowadził? Zmiany były tak małe, że na pierwszy rzut oka mogły śmieszyć. Na przykład wyjazdy na zgrupowania z własnymi materacami i poduszkami. Wszystko po to, by uniknąć bólu kręgosłupa, który mógł negatywnie wpłynąć na ostateczny wynik wyścigu.

Wniosek? Regularna praca w długim okresie nad wieloma elementami, których wzrost można mierzyć, daje ciągły wzrost i powtarzalność wyników. Tak samo jest z każdą inną umiejętnością, ze sprzedażą również.

Czy nie irytuje Cię to, że po przeczytaniu książki, odbyciu pojedynczego szkolenia w głowie zostaje Ci tylko mały procent tego, co powinno zostać? Owszem masz jakieś efekty, ale są one krótkotrwałe i praktycznie po tygodniu, dwóch wracasz do tych samych zachowań. Dlaczego tak się dzieje?

Jeżeli chcesz wiedzieć jak nauczyć się sprzedawać, to jedyne co musisz zrobić, to rozłożyć proces sprzedaży na pojedyncze elementy i zrobić mały wzrost, by stać się lepszym w każdym z nich, lub tych, na których Ci zależy, tylko o jeden procent.

Popularne dziś szkolenia online najczęściej zaprojektowane są, by trafić do rąk jak największej liczby potencjalnych klientów. Dlatego nie mogą być dostosowane (bardzo precyzyjnie) do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Do tego trzeba więcej czasu, zaangażowania i regularnej pracy w małych grupach. Taki jest nasz roczny program szkoleniowy:

Otwarta Szkoła Sprzedaży

W Systemie Sprzedaży Sandlera dzielimy proces sprzedaży na siedem kroków. Każdy z siedmiu kroków rozbijamy na mniejsze elementy, które możesz doskonalić. Dopiero teraz, widząc, co możesz doskonalić i w jaki sposób to robić odzyskujesz krok po kroku panowanie nad całym procesem sprzedaży. Od poziomu prospektingu, po domknięcie sprzedaży. Dlatego Otwarta Szkoła Sprzedaży, to roczny program zmiany techniki, nawyków i nastawienia do sprzedaży. Roczny program, ale dzięki temu prowadzi do trwałej zmiany, która usunie ograniczenia, które krępują Twoją sprzedaż.

W każdym tygodniu pracujemy nad utrwaleniem jednej umiejętności, by stała się Twoim automatycznym nawykiem. Dzięki temu zmiana utrwala się na dłużej, a Ty czujesz się z nią naturalnie. Takie skupienie na jednej, małej zmianie na raz, pozwala Ci nabrać naturalności - zarówno na poziomie prospektingu jak i samej rozmowy z klientem. Sprzedaż to nie tylko techniki. To głównie dobre nawyki i odpowiednie nastawienie. Dlatego pracujemy również nad samym nastawieniem. To ważne, ponieważ sprzedaż zaczyna się w Twojej głowie. Systematyczna praca nad technikami, nawykami i nastawieniem sprawia, że pozbywasz się złych nawyków i założeń, które powodują komplikacje i niweczą Twoje wysiłki, gdy próbujesz coś sprzedać. Usuwając je, a w ich miejsce "wgrywając" nowe, automatycznie zaczynasz lepiej sprzedawać, w odpowiedni dla siebie sposób, a cały proces staje się prosty i logiczny.

Zajęcia prowadzone są w małej, kilkunastoosobowej grupie. Podczas cotygodniowych dwugodzinnych spotkań pracujemy na realnych przykładach, które spotykasz w swojej pracy.

Plan Otwartej Szkoły Sprzedaży rozłożony jest na dwanaście miesięcy. Więc nie zarzucamy Cię materiałem. Przez ten rok nabędziesz wszystkie potrzebne Ci umiejętności, co pozwoli Ci prowadzić sprzedaż w każdych warunkach.

Jak nauczyć się sprzedawać więcej? Mówi się, że “zacząć to już połowa sukcesu”. Od czego Ty zaczniesz? Płynnego rozbrajania obiekcji klienta, rozmowie o budżecie klienta, czy szybkiego domykania sprzedaży? Szukasz pewności, czy Otwarta Szkoła Sprzedaży jest dla Ciebie? Napisz do nas i pytaj, o co chcesz. Całe nasze doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.

PS Nie wiemy, w jakim miejscu swojej kariery jesteś. Ale wydaje nam się, że stać Cię na więcej i my Ci pomożemy wejść na wyższy poziom Twojej kariery zawodowej w sprzedaży. Tak, by przestała być ona tak bardzo intuicyjna, a stała się przewidywalna, a Ty miał nad nią pełną kontrolę.

Udostępnij ten artykuł::