Skip to main content
Warsaw | Twarowski Posmyk Sales Institute
 

Ta witryna stosuje pliki cookies oraz podobne technologie w celach dostosowania naszych usług do potrzeb internautów oraz optymalizacji działań marketingowych. Istnieje możliwość zmiany ustawienia plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Sprzedaż bywa męcząca. Zwłaszcza z końcem roku. W powietrzu czuć już to niewidzialne ciśnienie na wynik i pytanie: jak zwiększyć sprzedaż?

Niepewna sprzedaż

Gdy Ty nabierasz widocznej chęci na sprzedaż, klient traci chęć na zakup. I zaczyna się przeciąganie liny.

Siedzisz w biurze. Przeglądasz listę potencjalnych klientów. Serce przyspiesza Ci przy niektórych nazwiskach. Pokładasz w nich nadzieję na dużą sprzedaż. Pytanie, czy oni są gotowi na podpisanie umowy? Jak to delikatnie sprawdzić, by mieć pewność i nie spalić relacji? No właśnie, “by mieć pewność”...

Niech zgadnę, do tych najbardziej obiecujących klientów podchodzisz trochę jak przysłowiowy pies do jeża. Mówiąc wprost: czujesz oddech końca roku, więc boisz się złożyć ofertę, którą klient odrzuci. Myślisz sobie: co jeżeli klient, na którym opieram swoje powodzenie powie mi stanowcze “NIE”?

Sprzedażowa gra w chowanego

Próbujesz przygotować się na każdy scenariusz. Handlowcy, specjaliści, freelancerzy kochają przygotowywać oferty. Zamiast dzwonić, wolą zastanawiać się jak zwiększyć sprzedaż. Kochają robić wszystko, byle nie zajmować się sprzedażą i rozmową z klientem. Nie chcą sobie tym “brudzić” rąk. Masz podobnie?

A gdy już zbierzesz się w sobie, jesteś na 200% przygotowany do rozmowy, na której bardzo Ci zależy, nie potrafisz się w niej odnaleźć. Wydaje Ci się jakby każde zdanie wypowiedziane przez klienta, było dla Ciebie zaskoczeniem, czymś nowym, na co nie jesteś gotowy.

Tak bardzo zależy ci na tym, by nie spalić tej relacji, że wolisz nie zadawać pytań, nie dopytywać, nie pogłębiać, dajesz sobie zakaz bycia autentycznie ciekawym. I dobrze Ci z tym. Bezpiecznie Ci z tym. Zadzwoniłeś, coś zrobiłeś. Może pieniędzy jeszcze z tego nie ma, ale się odważyłeś, sumienie masz czyste. Tak łatwo stać się mistrzem racjonalizowania sobie wszystkiego.

Wzajemna mistyfikacja

Tak samo, jak Ty maskujesz swoje prawdziwe intencje, tak samo robi klient.

Umówmy się tak: ja będę udawał, że mi nie zależy na współpracy z Panem, a Pan będzie udawał, że ja nie mam produktu, którego Pan potrzebuje. I ja i Pan będziemy mieć swoje bezpieczne odpowiedzi, umowa stoi?

Czy umiejętność inicjowania i prowadzenia szczerej, ludzkiej rozmowy z klientem, bez zgadywanek, bez wzajemnej mistyfikacji, przydałaby się w Twojej sprzedaży?

Jak zareagujesz na zmylenia klienta? Które jego argumenty są prawdziwe, a które są jedynie maskowaniem prawdziwych intencji?

Jak zwiększyć sprzedaż i domknąć budżet?

21 listopada prowadzimy warsztat “Złam Schemat Sprzedaży”. Ten warsztat jest dla osób, które są w takiej sytuacji zawodowej, że muszą sprzedawać, ale robią to na wyczucie, po omacku, bez płynności. Zapraszamy także osoby, które szukają nowych pomysłów na sprzedaż.

Decyzja leży po Twojej stronie. Zadaj sobie tylko jedno pytanie… czy potrzebujesz kolejnych niepowodzeń, by rzucić stare schematy zachowań, które drenują wysokość twojej marży?

Zapisz się na warsztat “Złam Schemat Sprzedaży”, dowiedz się jak zwiększyć sprzedaż i naucz się tak rozmawiać z klientem, by poczuł dużą ulgę, że oddaje projekt w twoje ręce. Bilety dostępne w panelu poniżej.

Warsztat Inspiracyjny "ZŁAM SCHEMAT SPRZEDAŻY"

21 listopada 2018, godz. 10:30-12:30

Showroom Kinnarps, ul. Puławska 354/356, 02-819 Warszawa

Więcej o evencie dowiesz się na stronie wydarzenia.

  

* Na warsztacie inspiracyjnym obowiązuje dresscode business casual.

Dodaj komentarz

Udostępnij ten artykuł::