Skip to main content
Twarowski & Partners | Sales Institute
 

Ta witryna stosuje pliki cookies oraz podobne technologie w celach dostosowania naszych usług do potrzeb internautów oraz optymalizacji działań marketingowych. Istnieje możliwość zmiany ustawienia plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.


Więcej możesz dowiedzieć się tutaj

Blog

W świecie sprzedaży relacje są na wagę złota. Sprzedaż to ludzie, a im lepsze relacje, tym lepszy biznes. Kłopot zaczyna się, gdy spróbujemy zdefiniować dobrą relację... Z tego tekstu dowiesz się jak wykorzystać wiedzę o driverach (Analiza Transakcyjna) do budowania partnerskich relacji biznesowych. 

Każdy menedżer wie, że kiedy buduje się firmę lub rozwija zespół, zatrudnianie jest jednym z najważniejszych zadań, któremu trzeba sprostać i które trzeba podjąć, jednak wielu osobom sprawia ono dużą trudność. Dlaczego odpowiednia rekrutacja jest tak ważna dla organizacji? Ile kosztuje błąd rekrutacyjny?  I czy zgodziłabyś / zgodziłbyś się ponieść konsekwencję za nieudaną rekrutację?

Jeżeli przytłacza Cię to, że kolejny dzień z rzędu nie udało Ci się usiąść i przygotować oferty dla klienta, którą już dawno trzeba było wysłać; frustrujesz się, ponieważ w CRM piętrzą się zaległe telefony do wykonania, a Ty, między spotkaniami, nie masz siły na ich nadrabianie, choć wiesz, że są ważne; jesteś zmęczona/y ciągłym poszukiwaniem coraz to nowych klientów. Ilość pracy i czasu którą pochłania prospecting Cię wręcz odstrasza, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Sprzedaż jest rozmową między dorosłymi ludźmi, mającą na celu odkrycie prawdy. Tak brzmi nowa zasada Sandlera przedstawiona w książce „How to Sell to the Modern Buyer". Dla większości ludzi pracujących w sprzedaży, jest oczywiste, że rzeczywistość rozmów z klientami bywa odmienna. Nie zawsze klienci mówią dokładnie to, czego potrzebują. Nie zawsze sprzedający komunikują się wprost z potencjalnymi klientami... 

Ocena potencjału klienta to jedno z ważnych wyzwań w sprzedaży. To też jeden z najbardziej zaniedbywanych obszarów pracy sprzedawcy. Poświęcamy mnóstwo energii na rozmowy z nierokującymi klientami, a czasem zbyt optymistycznie oceniamy szansę na powodzenie prowadzonych transakcji. Warto już na wstępnym etapie rozmów z klientem przeprowadzić proces kwalifikacji.

Niezależnie od tego, czy negocjujesz umowę biznesową, czy próbujesz rozwiązać spór ze współpracownikiem, skuteczne negocjowanie może znacząco wpłynąć na Twoje wyniki. Negocjacje to proces poszukiwania wzajemnie akceptowalnego rozwiązania problemu lub sporu pomiędzy stronami. Skuteczne negocjowanie może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele, zbudować relacje i poprawić Twoją sytuację.

Sam jestem właścicielem firmy MŚP. Poza dużymi organizacjami w gronie naszych klientów są również małe i średnie firmy. Ba, nawet mogę powiedzieć więcej, że bardzo lubię sprzedawać i pracować dla tego typu firm, ale to wątek na trochę inny post. Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi obserwacjami na temat wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy w rozwoju sprzedaży w swoich firmach.

Pharmakos to fascynujący obrzęd odprawiany w starożytnej Grecji w celu oczyszczenia miasta lub w trakcie najważniejszych festiwali. W przypadku zagrożenia, jakim mogła być zaraza, plaga lub głód Grecy wybierali pharmakoi (kobietę i mężczyznę), a następnie wierząc, że wybrane ofiary zostają obarczone grzechami miasta i ciążącymi na nim „złymi zaklęciami” wypędzali je w rytuale oczyszczenia, bijąc przy tym obficie witkami fig i cebul morskich.

Dobrych handlowców można porównać do zawodowych sportowców, ponieważ są nieustannie zaangażowani w doskonalenie swojego procesu. Ci, którzy odnoszą sukces, wykazują się połączeniem postawy, biegłości i praktyki.